Pomyśl o prezencie na lato już dziś. Pozbądź się cellulitu.

Piękna, gładka skóra to oznaka zdrowia i dobrego samopoczucia. Wiele kobiet dobrze pielęgnuje skórę twarzy, ale znacznie mniej uwagi poświęca pozostałym częściom ciała. Jeśli nie ćwiczysz, pijesz za mało wody i masz niezbilansowaną dietę, cellulit szybko „wyjdzie”, i niestety, ale trudno się go później pozbyć. 

Zrób sobie prezent na lato. Pozbądź się cellulitu.

Cellulit jest prawdziwym problemem estetycznym, chociaż lekarze czasami nazywają go chorobą. Ma to negatywny wpływ na samoocenę kobiet: niechętnie korzystają z basenów i aquaparków, a latem rezygnują z krótszych spódniczek, sukienek czy szortów. Kobiety z cellulitem mają kompleksy i nie mogą żyć pełnią życia.


Co to jest cellulit?

Większość dziewcząt i kobiet zna cellulit nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Kilka istotnych faktów na temat cellulitu... czytaj więcej 

Cellulit dotyka od 80 do 90 % kobiet. Tylko do 10% mężczyzn ma cellulit, ponieważ ich komórki tłuszczowe są „zachowane” głębiej w skórze... Czytaj więcej


Przyczyny cellulitu

Cellulit powstaje z powodu upośledzonego przepływu limfy i krążenia krwi. W rzadkich przypadkach zaburzenia te są spowodowane dziedzicznością, znacznie częściej różnymi negatywnymi nawykami: 

  • bierny tryb życia – mało ruchu, dużo czasu spędzanego w pozycji siedzącej; 
  • niezbilansowana dieta: nadmiar tłustych, słodkich, pikantnych potraw i alkoholu w diecie; 
  • picie zbyt małej ilości wody; 
  • palenie; 
  • stosowanie drastycznych diet, zbyt szybka utrata masy ciała, a następnie powrót do wagi po rozpoczęciu normalnego odżywiania; 
  • stres; 
  • okresy ciąży, karmienia piersią, menopauzy, gdy zaburzona jest aktywność hormonalna itp.


W jakich partiach ciała gromadzi się cellulit?

  • Uda i pośladki - pierwszym obrazem, który przychodzi na myśl, gdy słyszymy termin „cellulit”, są pulchne uda i pośladki. Uda to jeden z obszarów ciała, na którym gromadzi się najwięcej cellulitu. Właśnie dlatego, że cellulit w pierwszej kolejności dotyka ud i pośladków, podczas masażu antycellulitowego dokładnie masuje się dolną część ciała. 
  • Brzuch - kolejnym obszarem, w którym może gromadzić się cellulit, jest brzuch. Kobiety często zauważają cellulit na brzuchu pod koniec okresu dojrzewania, po urodzeniu dziecka lub w okresie karmienia piersią. Zmiany hormonalne sprzyjają powstawaniu tkanki tłuszczowej i cellulitu. Cellulit może również tworzyć się na brzuchu u mężczyzn z nadwagą. U mężczyzn problem ten może również wystąpić z powodu braku androgenów – męskich hormonów płciowych. 
  • Ręce (ramiona) - chociaż dłonie zwykle nie są uważane za część ciała, na której gromadzi się tłuszcz, praktyka mówi co innego – cellulit występuje również w górnej części dłoni, czyli na ramionach. Mężczyźni również mogą mieć cellulit w tej okolicy. Ponadto, wraz ze starzeniem się organizmu, skóra staje się cieńsza, przez co cellulit staje się bardziej zauważalny. Jeśli więc zauważysz nierówności nie tylko na udach i pośladkach, ale także na brzuchu i ramionach, wybierz masaż antycellulitowy całego ciała.


Jak pozbyć się cellulitu?

Choć branża kosmetyczna oferuje obecnie coraz to nowsze i bardziej innowacyjne metody leczenia cellulitu, podstawa zawsze pozostaje ta sama, wielka trójka: 


Najlepszymi środkami dodatkowymi pomocnymi w walce z cellulitem są masaże antycellulitowe, masaże drenażu limfatycznego, masaże próżniowe, liposukcja kawitacyjna, itp. 


Jedną z najskuteczniejszych metod redukcji nagromadzonego cellulitu są masaże antycellulitowe. Poprzez masowanie obszarów ciała dotkniętych cellulitem pobudzane jest krążenie krwi, przesuwane są komórki tłuszczowe, rozkładane są toksyny, a kondycja skóry ulega zauważalnej poprawie. Tak więc masażowi antycellulitowemu można przypisać następujące zalety: 

  • poprawia się krążenie limfatyczne ; 
  • toksyny są usuwane z organizmu; 
  • objętość ciała zostaje skutecznie zmniejszona: np. po serii 10 masaży antycellulitowych możliwe są niewielkie zmiany w wadze, a jeszcze bardziej widoczne efekty można osiągnąć, jeśli jednocześnie ćwiczysz i dostosowujesz dietę; 
  • skóra staje się zauważalnie gładsza niż przed masażami; 
  • po masażu przyspiesza metabolizm;
  • poprawia się ogólny stan zdrowia całego organizmu.


Oprócz wykonywania tych zabiegów w salonach warto zadbać o profilaktykę skóry w domu: 

  • Gruba gąbka - po prysznicu lub kąpieli należy pocierać problematyczne obszary szorstką gąbką - zacznij od palców u stóp, a zakończ na brzuchu. Pocieraj mocno, aby skóra zrobiła się czerwona i zaczęła piec – tylko wtedy uaktywni się przepływ krwi, a skóra stanie się gładsza. 
  • Olejki eteryczne - mieszanki olejków nanieść na miejsca dotknięte cellulitem (biodra, uda, pośladki, brzuch) i dobrze wmasować. 
  • Ziarna kawy - po prysznicu lub kąpieli natrzyj problematyczne partie ciała domowym peelingiem. I to proste – zmieszaj kawę mieloną z dowolnym kremem do ciała. Przed użyciem odstaw na co najmniej kilka godzin, aby krem ​​wchłonął dobroczynne właściwości i aromat kawy. 
  • Sól morska - zawiera przydatne substancje. Jeśli pocierasz skórę, daje ci sól jak dobry peeling. Po prysznicu lub kąpieli weź kawałki soli i dobrze natrzyj skórę, następnie spłucz ciepłą wodą i wetrzyj krem antycellulitowy.

Gabinet masażu Zdrowie i Relaks Pogorzel (Mińsk Mazowiecki I okolice)


Przeczytaj również:


Cellulit pojawia się na ciele, jako pomarszczona, pomarańczowa skóra, najczęściej obejmująca uda, brzuch, biodra i pośladki kobiet i mężczyzn. Chociaż w rzeczywistości występuje u obu płci, jest znacznie częstszy u kobiet (dotyka ok. 80% wszystkich kobiet i tylko pogarsza się wraz z wiekiem)...


Podstawową przyczyną powstawania cellulitu, jest słaby przepływ limfy. Jest jednak kilka czynników, które wpływają na słaby przepływ limfy i wynikający z tego cellulit...


Cellulit może dotykać wiele kobiet, a wysiłek w walce z cellulitem jest czasem naprawdę duży. Producenci produktów antycellulitowych obiecują, że pozbędziemy się go na dobre i przekażą nam wiele bezpodstawnych faktów na temat jego pochodzenia...