Masaż próżniowy: wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Modelowanie sylwetki to cel wielu kobiet. Jednym z zabiegów, który pomaga schudnąć i wymodelować sylwetkę, a przy okazji pozbyć się toksyn z organizmu i skutecznie poradzić sobie z cellulitem, jest masaż podciśnieniowy.

Modelowanie sylwetki masażem próżniowym


Co to jest masaż podciśnieniowy (próżniowy) i jak działa?

Masaż podciśnieniowy nazywany również metodą SPM, to masaż wykonywany na wybranych partiach lub całym ciele. Zabieg wykorzystuje specjalne urządzenie. 

Masaż próżniowy wykonywany jest najczęściej przy pomocy odpowiedniego urządzenia, które wytwarza częściowo próżnię, czyli zasysa powietrze. Wessana zostaje skóra, co z kolei sprawia, że ​​masaż podciśnieniowy jest bardzo intensywny.

O popularności masażu podciśnieniowego decyduje efekt widoczny po pierwszym zabiegu. Masaż jest nieinwazyjny i bezbolesny, chociaż osoby bardziej wrażliwe mogą odczuwać pewien dyskomfort.


Masaż próżniowy twarzy

Z biegiem czasu na twarzy pojawiają się zmarszczki, a policzki tracą jędrność. Masaż próżniowy twarzy skoryguje jej owal. Zabieg wpływa również pozytywnie na układ krwionośny i limfatyczny, dzięki czemu skóra będzie lepiej dotleniona i odżywiona.



Masaż próżniowy klatki piersiowej

Jednym z najczęściej wykorzystywanych miejsc do masażu próżniowego jest biust. Zabiegi podnoszą i wzmacniają biust, nadając mu pełniejszy wygląd. Masaż podciśnieniowy jest szczególnie polecany kobietom pod koniec laktacji.


Podciśnieniowy masaż cellulitowy 

Cellulit to problem, na który narzeka wiele kobiet. Masaż próżniowy doskonale usuwa zarówno lipidy, jak i wolny cellulit. Końcówki urządzenia rozbijają nagromadzony tłuszcz pod skórą. Dla uzyskania najlepszych efektów przed zabiegiem zaleca się wypicie dużej ilości wody, co poprawi wydalanie toksyn pozostających w organizmie, a dla jeszcze lepszych efektów masaż podciśnieniowy można łączyć z innymi środkami. 


Masaż próżniowy w walce z cellulitem - jak często to robić?

Walka z cellulitem nie jest łatwa ani szybka. Chociaż masaż podciśnieniowy bardzo dobrze rozkłada nagromadzenia, niezbędna jest regularność. Nie ma możliwości usunięcia „skórki pomarańczy” po jednym masażu próżniowym - wymagana jest cała seria zabiegów. Jak często wykonywany jest masaż próżniowy w celu pozbycia się cellulitu? Według ekspertów zwykle wymagana jest seria 10-15 zabiegów. Następnie dla utrzymania już uzyskanych efektów należy wykonać wspomagające zabiegi masażu podciśnieniowego. Jednocześnie nie należy tego robić zbyt często - gdyż masaż zdrowotny nie powinien być wykonywany codziennie.


Masaż podciśnieniowy - efekty

W ostatnich latach masaż podciśnieniowy cieszy się dużą popularnością. Masaż skutecznie rozwiązuje problem nagromadzonego tłuszczu, co jest cennym zabiegiem przy odchudzaniu. Kolejnym efektem masażu podciśnieniowego jest poprawa stanu skóry - staje się ona napięta i elastyczna. Wiele osób wybiera masaż podciśnieniowy ze względu na poprawę krążenia krwi i limfy. Pobudzenie krążenia pozwala pozbyć się toksyn z organizmu, co z kolei wpływa pozytywnie na ilość tlenu w skórze.


Masaż próżniowy - recenzje


Różne opinie na temat masażu próżniowego można znaleźć zarówno na stronach salonów kosmetycznych, jak i na forach. Osoby, które musiały wypróbować te zabiegi, podkreślają ich skuteczność w walce z cellulitem, a także to, że kondycja skóry poprawia się, staje się gładsza i bardziej elastyczna. Ponieważ masaż podciśnieniowy pobudza krążenie krwi, istnieje wiele opinii, że dodaje energii i jednocześnie pozwala na odprężenie - przed rozpoczęciem zabiegu skórę smaruje się olejkiem lub innymi kosmetykami, dzięki czemu skóra jest dobrze nawilżona, a składniki aktywne są lepiej wchłaniane.


Masaż próżniowy - przeciwwskazania

Masaż próżniowy może nie przynosić korzyści każdemu. Ta procedura, podobnie jak każda inna procedura, ma przeciwwskazania:

  • żylaki żylne, zaburzenia naczyniowe i zapalenie żył,
  • stany zapalne skóry, a także skłonność do siniaków
  • przepuklina,
  • tłuszczaki występujące w jednym miejscu ciała (łagodne guzy podskórnej tkanki tłuszczowej),
  • guzy,
  • choroby przewlekłe, np. cukrzyca.
Termin masażu podciśnieniowego należy przesunąć w przypadku miesiączki lub ciąży. 
Kobiety karmiące piersią również powinny odłożyć masaż podciśnieniowy na później.





Możesz umówić się na masaż już dziś. ✆ZADZWOŃ
Gabinet masażu i odnowy biologicznej w Pogorzeli (ok. 10 km od Mińska Mazowieckiego)



Przeczytaj również:


Ludzie myślą o aromatycznym używaniu olejków eterycznych – i nie bez powodu! Właściwości i korzyści wynikające ze stosowania tych olejków są bardzo rozległe, a poszczególne działania i funkcje różnią się w zależności od ekstraktu. 


Masaż relaksacyjny to najlepszy sposób na redukcję stresu, wyciszenie umysłu czy po prostu ucieczkę od codzienności. Masaż relaksacyjny można połączyć z działającym na zmysły naturalnym olejkiem eterycznym, ciepłym miodem czy masłem shea. 


Zapewne znasz takie zioła jak tymianek, bazylia, pietruszka, oregano, mięta, melisa oraz wszystkie inne mniej lub bardziej popularne. Ale może nie do końca wiesz, jak je używać, jak najlepiej je wykorzystać podczas gotowania i w ogóle dlaczego warto po nie sięgać? 



Bezsenność może mieć znaczący wpływ na jakość Twojego życia. Leki na receptę rzadko rozwiązują podstawową przyczynę bezsenności, zamiast tego leczą jedynie objaw – a mianowicie pogorszenie jakości snu. Ponadto środki nasenne mają szereg skutków ubocznych, których nie ma medycyna naturalna na bezsenność.